W jaki sposób zaaranżować puste ściany?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Czasami naprawdę niewiele potrzeba, żeby wzbogacić i urozmaicić nasze cztery kąty. Można dodać parę ozdób, zmienić kolor ścian, zawiesić na nich przeróżne dekoracje, czy pamiątki, a nawet zdjęcia własnego autorstwa. Chodzi głównie o to, żeby aranżacja wnętrza nie sprawiała nam kłopotu i była zgodna z naszą osobowością. Nie trzeba również wszystkiego robić od razu, niektóre pomieszczenia nabierają życia i duszy stopniowo, tak jak nasze pomysły, które pojawiają się i znikają. Dzisiaj są, a jutro ich nie ma.

W jaki sposób zacząć dekorowanie ścian? 

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co lubimy, a czego niekoniecznie, jakie są nasze pasje oraz co chcielibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś się nie uda, bowiem w każdej chwili można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu, jak urozmaicić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkań, a jeżeli to nic nie ułatwi, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich drobiazgów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo dużo koncepcji. Rozpoczynając od najprostszej – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach albo bez. Mogą to być różnego typu pejzaże, rodzinne fotografie bądź nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto, jest zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, bowiem można je wyeksponować w naprawdę interesujący i oryginalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku bądź postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w przeróżny sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o interesującym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając jakby obraz. Można stworzyć kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu nowoczesnego oraz wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze lokum nie należy do największych, w bardzo prosty sposób możemy optycznie je powiększyć, zawieszając na ścianach lustra.

Lustra zawieszone na ścianach 

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niezwykle pozytywny. Alternatywą dla często monotonnych i pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być interesujące grafiki z atrakcyjnymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają również gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez kłopotu znajdziesz w internetowych sklepach.

Oryginalnym, ale tak naprawdę odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinnością, to znaczy splecionych w atrakcyjny wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to interesująca alternatywa dla standardowych doniczek, która cudownie zdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego użyć specjalnych pinezek albo od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu umieścisz zdjęcie z podróży.

Czy coś nam przeszkadza w aranżacji wnętrza? 

Nie można powiedzieć, że cokolwiek nas ogranicza przy aranżacji naszych domów i mieszkań, jednakże warto pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach, które znacznie ułatwią pracę i sprawią, że otoczymy się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem. Przede wszystkim pamiętajmy, że podłogi i ściany tworzą tło pomieszczenia, dobrze, żeby ich kolory były stonowane, wtedy łatwo dopasujemy je do każdej stylistyki. Istotne jest również wydzielenie strefy nocnej i dziennej. Strefa dzienna powinna być przestronna i dobrze oświetlona. Strefa nocna natomiast powinna być w stonowanej, ciepłej stylistyce, żeby odpoczynek był jak najbardziej wydajny. To bardzo ważne.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Mateusz Szewczyk

Ja tam lubię bardzo swoje puste ściany, które są pomalowane na jeden kolor.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Czasami naprawdę niewiele potrzeba, żeby wzbogacić i urozmaicić nasze cztery kąty. Można dodać parę ozdób, zmienić kolor ścian, zawiesić na nich przeróżne dekoracje, czy pamiątki, a nawet zdjęcia własnego autorstwa. Chodzi głównie o to, żeby aranżacja wnętrza nie sprawiała nam kłopotu i była zgodna z naszą osobowością. Nie trzeba również wszystkiego robić od razu, niektóre pomieszczenia nabierają życia i duszy stopniowo, tak jak nasze pomysły, które pojawiają się i znikają. Dzisiaj są, a jutro ich nie ma.W jaki sposób zacząć dekorowanie ścian? Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je urządziliśmy, co lubimy, a czego niekoniecznie, jakie są nasze pasje oraz co chcielibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś się nie uda, bowiem w każdej chwili można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie ża...