Victoria’s Secret bielizna-marzenie. Co o niej wiemy?

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Victoria's Secret to obecnie najbardziej znana marka bielizny na świecie. Swój wielki rozgłos zyskała dzięki ekskluzywnej bieliźnie, najpiękniejszym modelkom i bardzo przemyślanej strategii, która zaowocowała jednym z najbardziej spektakularnych pokazów mody. Z firmy, która niemalże ogłosiła bankructwo, obecnie jest przynoszącą miliardowe zyski i otwierającą butiki na całym świecie.

Nowa filozofia dotycząca sklepów z damską bielizną

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę w prezencie dla swojej żony. Wszedł do butiku, ale miał ogromny kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane onieśmieleniem ekspedientek, a asortyment nie był za bardzo atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie równie dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa marki nawiązuje do angielskiej królowej Wiktorii. Intencją Raymonda było uświadomienie każdej kobiecie, że bez względu na status materialny i społeczny, może posiadać śliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, uruchomionego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było umeblowane na wzór stylu wiktoriańskiego. O dobre samopoczucie Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale także przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od ówczesnych kanonów z zapałem tłumaczyły mężczyznom wszystkie zawiłości.

Sukces Victoria's Secret i przygnębiający los jej założyciela

W pierwszej chwili nic nie wskazywało na ogromny sukces, jaki odniosła marka. Po początkowych powodzeniach przyszły gorsze lata. Być może problemem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna spełniać oczekiwania kobiet. Na tym skoncentrował się drugi właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Pełen zapału biznesmen nabył firmę w 1982 roku za jedynie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była istnym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, zakomunikował bankructwo kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Finalnie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Uskrzydlone pokazy mody Victoria's Secret

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Niemniej jednak kluczem do sukcesu okazały się znakomite modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret kolosalny rozgłos i gigantyczny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” po raz pierwszy zorganizowany został w 1995 roku. 4 lata później pokaz został wyemitowany na żywo w telewizji oraz wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. W ten sposób seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Leslie Wexner bardzo sprytnie i trafnie wykorzystał modę na modeling lat 90. Najpiękniejsze modelki z nienagannymi ciałami szybko nazwane zostały Aniołkami Victoria’s Secret. Pokazy mody, w których uczestniczyły, stały się wydarzeniem na skalę światową. Nazwa, która na stałe przylgnęła do modelek, sprawiła, że Wexner postanowił, że każdy pokaz kończyć będzie dziewczyna ze skrzydłami. Pierwszą skrzydlatą modelką została Karen Mulder. Skrzydła, jak cały pokaz musiały być oszałamiające, ich blask i okazałość miał swoją cenę. Była to waga dochodząca bagatela do 20 kg.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Maksymilian Witkowski

Kilka razy kupiłem bieliznę tej firmy mojej kobiecie i jest mega mocno zadowolona.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Victoria s Secret to obecnie najbardziej znana marka bielizny na świecie. Swój wielki rozgłos zyskała dzięki ekskluzywnej bieliźnie, najpiękniejszym modelkom i bardzo przemyślanej strategii, która zaowocowała jednym z najbardziej spektakularnych pokazów mody. Z firmy, która niemalże ogłosiła bankructwo, obecnie jest przynoszącą miliardowe zyski i otwierającą butiki na całym świecie.Nowa filozofia dotycząca sklepów z damską bieliznąBielizna była przez wiele lat tematem tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę w prezencie dla swojej żony. Wszedł do butiku, ale miał ogromny kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane onieśmieleniem ekspedientek, a asortyment nie był za bardzo atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie równie dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa marki nawiązuje do angielskiej królowej Wiktorii...