Tablet - jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Data dodania:
Ocena
5.00

Tablety to w ostatnich latach jedne z najbardziej modnych urządzeń przenośnych. Ich zastosowanie może być różne, podobnie jak zastosowanie współczesnych smartfonów, czy laptopów. Wszystko zależy od tego, kto używa tabletu, jakiej jakości sprzęt on wybierze i jakimi parametrami będzie się on charakteryzował. W poniższym artykule uwzględnilismy wszystkie istotne informacje, które mogą się okazać pomocne podczas zakupu tabletu.

Co to jest tablet i po co się go kupuje?

Tablet jest wielofunkcyjnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Z reguły ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na korzystanie z niego pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury i myszy.

Największe zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Nieduże wymiary zapewniają wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to na ogół od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, co więcej w wielu przypadkach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM oraz używać go jak smartfona.

W jaki sposób można wykorzystać tablet?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Z uwagi na spory ekran będzie on bardziej komfortowy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, bądź robienia zakupów w sieci.

Zainstalować da się na nim większość aplikacji, a za ich pomocą odwiedzać portale społecznościowe, grać w gry lub oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów, wykorzystując je jako narzędzia do rysowania. Są urządzeniami niezwykle wszechstronnymi. Będąc ich właścicielami, być może sami odnajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Jakimi parametrami kierować się przy zakupie tabletu?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, weź tablet w ręce i oceń, czy rozmiar, waga i jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Solidny sprzęt będzie zapewne służył dłużej.

Już przed zakupem zastanów się, do czego przede wszystkim będziesz używał swojego sprzętu. Jeżeli będzie to narzędzie wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeżeli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi, bądź obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent określa pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na pracę przez dłuższy czas. Rozwiązania budżetowe pozwalają na stosowanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się również na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Dla niektórych użytkowników ważna będzie także rozdzielczość ekranu. Wyrażona jest ona w pikselach, a im większa wartość, tym lepsza będzie jakość obrazu. W większości sprzętów rozdzielczość mieści się w granicach od 1024 x 600 pikseli do 2560 x 1700 pikseli. 

Ceny tabletów są bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od marki, miejsca zakupu oraz wybranych cech technicznych. Najtańszy tablet można zakupić już nawet za 300 zł. Ceny tych górno-półkowych sięgają nawet kilku tysięcy. Tak jak w przypadku każdego sprzętu elektronicznego, za jakość płaci się więcej.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jakie są dostępne modele pralek?
Data dodania:
Tablety to w ostatnich latach jedne z najbardziej modnych urządzeń przenośnych. Ich zastosowanie może być różne, podobnie jak zastosowanie współczesnych smartfonów, czy laptopów. Wszystko zależy od tego, kto używa tabletu, jakiej jakości sprzęt on wybierze i jakimi parametrami będzie się on charakteryzował. W poniższym artykule uwzględnilismy wszystkie istotne informacje, które mogą się okazać pomocne podczas zakupu tabletu.Co to jest tablet i po co się go kupuje?Tablet jest wielofunkcyjnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Z reguły ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na korzystanie z niego pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury i myszy.Największe zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Nieduże wymiary zapewniają wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to na ogół od 7 do 12...