Jakie są dostępne modele pralek?

Data dodania:
Ocena
2.00

Są takie sprzęty gospodarstwa domowego, bez których nasze codzienne życie byłoby znacznie utrudnione. Do takich urządzeń bezapelacyjnie należy pralka. Wiedzą o tym najbardziej ci, którzy piorą dużo i często. Bez dobrej pralki czynność ta sprawiłaby wiele problemów i pochłonęła ogromną ilość czasu i energii. Decydując się na zakup pralki, nie musimy się martwić ograniczonym wyborem, ten bowiem jest imponujący. Zanim jednak wrócimy do domu z nową pralką, warto przemyśleć kilka kwestii.

Pralka ładowana od przodu – kiedy ją wybrać? 

Nowoczesna, najbardziej rozpowszechniona pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć wiele funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest multum typów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnostojących, o uniwersalnych rozmiarach, slim – czyli o mniejszej głębokości, kapitalna do niedużych pomieszczeń i big, czyli o dużej pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o standardowych gabarytach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednak swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

Kiedy nie mamy dużo miejsca, wybierzmy pralkę otwieraną od góry

Tam, gdzie nie można zamontować standardowej pralki i przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w standardowych pralkach. Niemniej jednak takie pralki mogą mieć takie same lub podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pranie i suszenie w jednym urządzeniu

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu można sprawnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różne formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

W jakich sytuacjach sprawdzi się pralka turystyczna? 

Nieduża, mobilna i ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, albowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Trzeba pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce albo w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z przeróżnych powodów nie możesz albo nie chcesz zainstalować standardowej pralki.

Wirówki i pralki wirnikowe — kiedy je wybrać? 

Dawno, dawno temu...chociaż wcale nie tak dawno, jak mogłoby się wydawać pralka wirnikowa Frania była szczytem technologii i chociaż została wyparta przez pralki bębnowe, nadal posiada swoich fanów. Jej zaletą jest bardzo prosta konstrukcja i niewielkie gabaryty. Doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie zamontowanie pralki automatycznej byłoby kłopotliwe. Idealna zatem będzie w domkach letniskowych, na działkach czy nawet na jachcie. Pomimo że pralkę tę należy napełniać własnoręcznie i nie posiada ona możliwości odwirowania wody, podeprzeć się można wolnostojącą wirówką, która jest stworzona do tego zadania i spełnia je wyśmienicie. Zatem ahoj przygodo, Frania na ramię i w drogę.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Daria Andrzejewska

Właśnie zepsuła mi się pralka i czas kupić nową, dlatego dziękuję za artykuł.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Są takie sprzęty gospodarstwa domowego, bez których nasze codzienne życie byłoby znacznie utrudnione. Do takich urządzeń bezapelacyjnie należy pralka. Wiedzą o tym najbardziej ci, którzy piorą dużo i często. Bez dobrej pralki czynność ta sprawiłaby wiele problemów i pochłonęła ogromną ilość czasu i energii. Decydując się na zakup pralki, nie musimy się martwić ograniczonym wyborem, ten bowiem jest imponujący. Zanim jednak wrócimy do domu z nową pralką, warto przemyśleć kilka kwestii.Pralka ładowana od przodu – kiedy ją wybrać? Nowoczesna, najbardziej rozpowszechniona pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć wiele funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest multum typów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnostojących, o ...