Które narzędzia ogrodowe warto mieć, aby z dobrym rezultatem pielęgnować swój trawnik?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Z reguły przypominamy sobie o pracach w ogrodzie, kiedy przychodzi wiosna. Aby właściwie o niego dbać, potrzebne są chęci, a także duże zaangażowanie, ponieważ wiele czynności, które wykonujemy w ogrodzie, muszą być co jakiś czas powtarzane. Również większość z nas ma mniejszy czy większy trawnik na swojej posesji. Z tego względu postanowiliśmy dzisiaj napisać o narzędziach ogrodowych, które warto posiadać przy jego pielęgnacji!

Ważnym elementem w pielęgnowaniu trawnika jest kosiarka!

Totalną podstawą, w którą musimy wyposażyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednakże powinno się mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych dobrze sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spośród wszystkich, ale przez to jest najbardziej wydajna. Należałoby zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zebranej trawy, innymi słowy – maksymalnego mielenia zbioru oraz dystrybuowania go na skoszonej powierzchni. Jest to doskonała opcja do zastąpienia kompostownika i niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Aerator – do czego służy podczas pielęgnacji przydomowego trawnika?

Jeśli zależy nam na gładkiej oraz bujnej nawierzchni trawnika, wskazane jest zaopatrzyć się w aerator. Jest to pomysłowe urządzenie zaopatrzone we wbudowane ostre kolce (niekiedy napotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po nawierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są również specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje buty nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez chodzenie po trawie, natleniamy ją.

Wertykulator pomoże glebie się oczyszczać!

Porównywalnym narzędziem do aeratora jest wertykulator, niemniej jednak podstawowa różnica jest tego typu, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciąga wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc na ogół po prostu chwasty oraz uschnięte źdźbła. Narzędzie cudownie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa często jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu zwykle nie wygląda zbytnio okazale, niemniej nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do ponownego wzrostu.

Dlaczego podkaszarka jest przydatnym narzędziem podczas pielęgnacji trawnika?

Nie wszędzie możemy dotrzeć z kosiarką, nawet tą o najmniejszych rozmiarach. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny między skalniakami, skarpy oraz wzniesienia, gdzie po prostu kosiarka nie wjedzie. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w pełni wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się znakomicie na małe tereny trawiaste. Co więcej, skosimy nią także wysokie pędy oraz trawy.

Dlaczego opłaca się kupić nożyce ogrodowe?

Częstokroć, przy rabatach ogrodowych, które otacza kostka granitowa lub inna palisada, nie można do końca skosić trawę, ponieważ zostają jej kępki, do których jest ciężkie dojście. Nie wygląda to estetycznie, dlatego dobrze jest się zaopatrzyć w nożyce koszące ręczne bądź elektryczne, które znajdziemy w wielu sklepach, a do tego są wygodne w użytkowaniu. I w taki sposób możemy cieszyć się wspaniałym oraz zielonym trawnikiem!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Z reguły przypominamy sobie o pracach w ogrodzie, kiedy przychodzi wiosna. Aby właściwie o niego dbać, potrzebne są chęci, a także duże zaangażowanie, ponieważ wiele czynności, które wykonujemy w ogrodzie, muszą być co jakiś czas powtarzane. Również większość z nas ma mniejszy czy większy trawnik na swojej posesji. Z tego względu postanowiliśmy dzisiaj napisać o narzędziach ogrodowych, które warto posiadać przy jego pielęgnacji!Ważnym elementem w pielęgnowaniu trawnika jest kosiarka!Totalną podstawą, w którą musimy wyposażyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednakże powinno się mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych dobrze sprawdzi się kosiarka spalinowa, która&nbs...