Dlaczego warto kupić samochodowy uchwyt na telefon?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, mamy go ze sobą zawsze i często korzystamy z jego funkcji, które są niezwykle pomocne. Gdziekolwiek jesteśmy możemy kontaktować się z każdym bez żadnego problemu, jednak używanie telefonu w trakcie jazdy samochodem jest bardzo niebezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego uchwytu na telefon do zamontowania w samochodzie.

Dlaczego warto korzystać z uchwytu samochodowego na telefon?

Prawdopodobnie każdy z nas używa czasami telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony jest z komputerem naszego samochodu bądź zainstalowany w specjalnym uchwycie na telefon, robimy to poprawnie. W wielu przypadkach jednakże lekceważymy potencjalne niebezpieczeństwa i używamy smartfony w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest umieszczanie komórek opartych o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku potrzeby wykonania szybkich manewrów, luźno położony smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Normalnym zachowaniem jest chęć podniesienia go w trakcie jazdy.

Nasze urządzenie może ulec uszkodzeniu uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w trakcie jazdy zasłaniać nam ważne informacje dotyczące prędkości z jaką jedziemy, czy temperatury silnika. Położenie komórki na desce rozdzielczej albo w konsoli to również zły pomysł.

Ile może kosztować uchwyt samochodowy?

Na rynku jest wiele, różnego rodzaju rozwiązań. Różnią się rodzajem montażu, materiałami oraz jakością wykonania. Z tego powodu ceny takich akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym niż trzymanie telefonu w dłoniach, bądź luźno leżącego na desce rozdzielczej.

Możemy kupić uchwyt przeznaczony do określonego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dopasować do rozmiarów naszej komórki. Wskazane jest jednak sprawdzić połączenie zanim zakupimy uchwyt.

Co jest ważne przy wyborze uchwytu samochodowego?

Ogromny wybór uchwytów nie pomaga w wyborze tego jednego, najlepszego. Warto wiedzieć na czym skoncentrować się w trakcie analizowania oferty, żeby być zadowolonym z zakupu. Naturalnie ważna jest jakość. Dobrze wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach wykazywać się będą idealną jakością, a nie wydamy dużo.

Żeby rozpoznać produkt dobrej jakości nie trzeba być ekspertem. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, łatwo wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być przyjemny dla oka oraz w dotyku. Sprężysty na tyle, aby nie pękł przy próbach jego wygięcia z normalną siłą.

Ważne jest, żeby mechanizm służący do montażu poruszał się gładko. W podjęciu dobrej decyzji wystarczy ocena organoleptyczna. Udanych zakupów.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Ferdynand Sadowski

Szkoda, że większość uchwytów ma kiepskiej jakości przyssawki. Prędzej czy później notorycznie odklejają się od szyby.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, mamy go ze sobą zawsze i często korzystamy z jego funkcji, które są niezwykle pomocne. Gdziekolwiek jesteśmy możemy kontaktować się z każdym bez żadnego problemu, jednak używanie telefonu w trakcie jazdy samochodem jest bardzo niebezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego uchwytu na telefon do zamontowania w samochodzie.Dlaczego warto korzystać z uchwytu samochodowego na telefon?Prawdopodobnie każdy z nas używa czasami telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony jest z komputerem naszego samochodu bądź zainstalowany w specjalnym uchwycie na telefon, robimy to poprawnie. W wielu przypadkach jednakże lekceważymy potencjalne niebezpieczeństwa i używamy smartfony w inny sposób.Bardzo niebezpieczne jest umieszczanie komórek opartych o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku potrzeby wykonania szybkich manewrów, luźno położony smartfon może upaś...